REKRUTACJA 2023/2024

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH W REKRUTACJI
do Przedszkola nr 19 w Siemianowicach Śląskich

(Zgodnie z Zarządzeniem nr 7/2024 Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie  z dnia 26.02.2024 r.)

dnia 24.04.2024r. o godzinie 8.00 zostaną podane do publicznej wiadomości
listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
poprzez   publikację na drzwiach  placówki.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych zobowiązani są w terminie:

od 24.04.2024 r. godz. 8.00  do 06.05.2024 r.  godz. 15.00

do potwierdzenia woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia
(wzór oświadczenia do pobrania w zakładce "Oświadczenie woli")

Na stronie internetowej załączymy również dokument
potwierdzenia woli do pobrania !!!

WAŻNE!!! Brak potwierdzenia pisemnego woli uczęszczania dziecka do przedszkola w terminie wyznaczonym przez w/w Zarządzenie Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie  skutkuje rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

***********************************************************************************************************************************************

OGŁOSZENIE   REKRUTACYJNE !!!

18 marca 2024r.  od godziny 8.00 do 05 kwietnia  2024r.
do godziny 15.00
rusza nabór elektroniczny do Przedszkola 19

Dzieci posiadające orzeczenie o kształceniu specjalnym rekrutowane są  poza  systemem elektronicznym  zgodnie z  posiadanymi miejscami

Należy zalogować się do systemu wspomagającego postępowanie rekrutacyjne za pośrednictwem strony :

Wypełniony w systemie wniosek należy wydrukować wraz z załącznikami ,podpisać i złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru (wybranym na pierwszym miejscu listy preferencji) ,Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzenie spełniania kryteriów rekrutacyjnych , o których mowa w art.131 ust. 2 ustawy z 14 grudnia 2016r.-Prawo oświatowe Dz. U.  z 2020r. poz. 910 z póź. zm.

1.wielodzietność rodziny kandydata;

2.niepełnosprawność kandydata;

3.niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;

4.niepełnosprawność niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;

5.niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;

6.samotne wychowanie kandydata w rodzinie;

7.objęcie pieczą zastępczą.

Na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący – Uchwała Nr 174/2020 Rady Miasta Siemianowic Śląskich z dnia 30 stycznia 2020 r. w sprawie określenia kryteriów przyjęcia do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Siemianowice Śląskie, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, przyznania każdemu kryterium określonej liczby punktów oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów .

Kryteria wraz z opisem wymogów znajdują się poniżej.

Terminy oraz harmonogram rekrutacji określa:

ZARZĄDZENIE NR 4197/2024 PREZYDENTA MIASTA SIEMIANOWICE ŚLASKIE

z dnia 24 stycznia 2024 roku.

KRYTERIA I ZASADY NABORU

.