GRUPY PRZEDSZKOLNE KADRA PEDAGOGICZNA RAMOWY ROZKŁAD DNIA PROGRAMY SPONSORZY

GRUPY PRZEDSZKOLNE

Grupa integracyjna młodsza„ŻABKI” - 3,4- latki

do której uczęszczają dzieci zdrowe i niepełnosprawne ( m.in. z porażeniami mózgowymi, z zespołem Downa, z cechami autyzmu, z nadpobudliwością i niepełnosprawnością ruchową, z chorobami somatycznymi).

Grupa integracyjna starsza  – „PSZCZÓŁKI” - 5, 6- latki

do której uczęszczają dzieci zdrowe i niepełnosprawne (m.in. z porażeniami mózgowymi, z zespołem Downa, z cechami autyzmu, z nadpobudliwością
i niepełnosprawnością ruchową, z chorobami   somatycznymi).

Liczba dzieci w każdej z tych grup nie przekracza 20.

W grupach integracyjnych dodatkowo zatrudnieni są nauczyciele wspomagający dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Grupa Specjalna I – „BIEDRONKI”

dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, a także z niepełnosprawnością sprzężoną (dla dzieci od 3 do 9 lat).

Liczba dzieci w  grupie nie przekracza 4.

Grupa Specjalna II – JEŻYKI”

dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną m w stopniu umiarkowanym i znacznym, a także z niepełnosprawnością sprzężoną (dla dzieci od 3 do 9 lat).

Liczba dzieci w grupie nie przekracza 4.

We wszystkich grupach pracę pedagogiczną wspiera personel obsługi: pomoc nauczyciela oraz woźna oddziałowa.

Nieodzownym elementem pracy z dziećmi są zajęcia ze specjalistami:

psychologiem, logopedą,  terapeutą pedagogicznym,  surdopedagogiem i  tyflopedagogiem  oraz z  terapeutą ruchowym.