Misja i wizja przedszkola Podstawa programowa Procedura ZDROWIE Procedura ROCZNE PRZYGOTOWANIE Procedura OPINIA Procedura WSZAWICA Procedura NIEBIESKIE KARTY

PROCEDURA WYDAWANIE INFORMACJI O FUNKCJONOWANIU DZIECKA W PRZEDSZKOLU NR 19 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

I POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.Informacja o funkcjonowaniu dziecka przebywającego w placówce, zwanej dalej informacją, jest przygotowywana przez nauczycieli, specjalistów, nauczycieli współorganizujących proces kształcenia, pracujących w oddziale przedszkolnym, do którego dziecko uczęszcza.

2.Informacja zawiera:

• funkcjonowanie w sferze fizyczno-ruchowej (np.: motoryka mała, motoryka duża, ruchliwość, samoobsługa, stan zdrowia, zmysły: wzrok, słuch, rozwój mowy)

• funkcjonowanie w sferze poznawczej ( np.: uwaga i koncentracja, pamięć, myślenie logiczne, stopień opanowania wiadomości i umiejętności)

• funkcjonowanie w sferze emocjonalnej (np.: dominujący nastrój, motywacja do działania, umiejętność kontroli emocji )

• funkcjonowanie w sferze społecznej (np.: nawiązywanie kontaktów, zachowanie w grupie rówieśniczej, przestrzeganie zasad, reagowanie na polecenia, zabawa, współdziałanie i itp.)

3.W informacji umieszczane są tylko te informacje, które znajdują potwierdzenie w dokumentacji prowadzonej przez nauczyciela lub specjalistę.

4.Informacja nie zawiera diagnozy końcowej.

5.Informacja przygotowana jest na prośbę:

a) rodziców/prawnych opiekunów dziecka,

b) poradni psychologiczno-pedagogicznej bądź innej poradni specjalistycznej,

c) sądu rodzinnego

d) wydziału kuratorów sądowych,

e) innych instytucji wspomagających, których zakres działania uprawnia do wystąpienia o wydanie opisu/informacji, w tym w szczególności Policji, MOPS-u, PCPR-u itp.

6.Rodzic/opiekun prawny pobiera i składa pisemny wniosek o wydanie informacji w sekretariacie przedszkola. Wzór wniosku określa załącznik nr 1 do niniejszej procedury.

7.Informację przygotowuje się w terminie do 14 dni od momentu złożenia w sekretariacie przedszkola pisemnego wniosku z prośbą o jej sporządzenie.

8.Informacja zostaje przygotowana w co najmniej dwóch egzemplarzach z podpisami osób sporządzających dokument wraz z podpisem dyrektora placówki lub wicedyrektora. Informacja opatrzona jest pieczątką przedszkola.

9.Rodzic (prawny opiekun) odbiera przygotowaną informację za potwierdzeniem odbioru z datą odbioru na egzmplarzu informacji pozostającej w przedszkolu.

10.Informacja wydawana jest temu z rodziców, który złożył wniosek. Na wniosek drugiego z rodziców wydawana jest mu kopia informacji. W przypadku wniosku pochodzącego od obydwojga rodziców, informacja wydawana jest jednemu z nich, ze skutkiem wydania dla obydwojga.

11.Kopię wydanej informacji przechowuje się w dokumentacji przedszkola zgodnie z Ustawą z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 164.

12.Wniosek o wydanie informacji jest do pobrania w przedszkolu.

Procedura przyjęta do realizacji w Przedszkolu Nr 19 w Siemianowicach Śląskich z dniem 1.09.2022

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wzór wniosku do pobrania w katalogu DO POBRANIA

lub poniżej