• Witamy w nowym roku szkolnym 2023/2024

Drodzy Rodzice!

W roku szkolnym 2023/2024 przedszkole czynne jest od godz. 6.00 do godz. 16.00.

Prosimy o przyprowadzanie dzieci do godziny 8.30.

1 września (piątek) przynosimy obuwie zamienne, ubranka na zmianę i pudełko chusteczek higienicznych. Do szatni będzie mógł wejść jeden rodzic z dzieckiem.

W tym dniu rodzice będą podpisywać upoważnienia dotyczące odbioru dzieci z przedszkola wraz z godzinami pobytu dziecka w placówce (dotyczy dzieci nowoprzyjętych).

Wszelkie inne formalności będą załatwiane podczas zebrań w pierwszym tygodniu września.

• Nowa stawka za wyżywienie

• Przedszkole zdobyło kolejne certyfikaty

W roku szkolnym 2022/23 przedszkolaki wzięły udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym " Z kulturą mi do twarzy" oraz w Ogólnopolskim Konkursie "Kreatywne Przedszkola- Twórczy Maluch" czego zwieńczeniem było uzyskanie certyfikatów dla placówki. Brawo !!!

•  „Bezpieczne wakacje 2023” – za kilka dni nadejdą upragnione wakacje!!!

Ważne żeby czas odpoczynku, braku obowiązków, nie zwolnił z dbania o swoje bezpieczeństwo. Nie jest ważne gdzie będziecie spędzać ten czas – w górach czy nad morzem, w parku czy nad jeziorem, w mieście czy w lesie, aktywnie czy leniwie, na obozie czy na koloniach – pamiętajcie, że najważniejsze jest to, żebyście wypoczęli i żeby Wasze wakacje były bezpieczne!

• Sprzątamy dla Polski

• "Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy"- akcja pod patronatem PPIS w Katowicach

• Światowy Dzień mycia rąk

• Życzenia wielkanocne

• OGŁOSZENIE REKRUTACYJNE

OGŁOSZENIE REKRUTACYJNE !!!

13 marca 2023r. od godziny 8.00 do 24 marca 2023r. do godziny 15.00
    rusza nabór elektroniczny do Przedszkola 19

Dzieci posiadające orzeczenie o kształceniu specjalnym rekrutowane są poza systemem elektronicznym zgodnie z posiadanymi miejscami.

Należy zalogować się do systemu wspomagającego postępowanie rekrutacyjne za pośrednictwem strony:

www.siemianowiceslaskie.formico.pl

Wypełniony w systemie wniosek należy wydrukować wraz z załącznikami ,podpisać i złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru (wybranym na pierwszym miejscu listy preferencji). Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzenie spełniania kryteriów rekrutacyjnych, o których mowaw art.131 ust. 2 ustawy z 14 grudnia 2016r.-Prawo oświatowe Dz.U. z 2020r, poz. 910 z póź.zm.

1.wielodzietność rodziny kandydata;

2.niepełnosprawność kandydata;

3.niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;

4.niepełnosprawność niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;

5.niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;

6.samotne wychowanie kandydata w rodzinie;

7.objęcie pieczą zastępczą.

Na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący – Uchwała Nr 174/2020 Rady Miasta Siemianowic Śląskich z dnia 30 stycznia 2020r. w sprawie określenia kryteriów przyjęcia do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Siemianowice Śląskie, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, przyznania każdemu kryterium określonej liczby punktów oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów .

• Ogłoszenie- kontynuacja wychowania przedszkolnego

• Muzyczny poniedziałek

Pan psycholog Adam Spendel podzielił się z nami talentem, prezentując swoje umiejętności gry na fortepianie. Zaprezentował nam kilka utworów o różnym charakterze i dynamice od skocznych i wesołych, po bardziej nastrojowe.

Dzieciaki były oczarowane! Na zakończenie koncertu , w podziękowaniu mocno wyściskały Pana Adama!

Zapraszamy do albumu fotograficznego

• PRZERWA WAKACYJNA 2023

• REKRUTACJA 2023/2024

Terapeutyczny piątek

Sesja w sali Doświadczania Świata - integracja Jeżyków z Biedronkami

Zapraszamy do Albumu Fotograficznego.

Kartka Świąteczna dla weteranów

Nasze przedszkolaki  brały udział w akcji -,,Serce za odwagę" -  przygotowały  razem z swoimi wychowawczyniami kartki świątecznej dla weteranów II wojny.

• Mikołaj

Jak każe tradycja 6 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy Mikołaja. Przedszkolaki przywitały go piosenką. Każde dziecko otrzymało od niego paczkę ze słodyczami (zakupione ze środków Rady Rodziców). Na koniec dzieci pożegnały swojego gościa i przekazały mu informacje, że czekają na niego za rok.

Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Zajęcia dla dzieci z grup: Żabek, Biedronek i Jeżyków poprowadziła Pani Magda. Przedszkolaki  wysłuchały krótkiej pogadanki oraz brały udział w różnych zabawach sensorycznych, które pozwoliły im doświadczyć problemów z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA- JEŻYKI

25 listopada  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł do przedszkola swojego ulubionego misia. Święto misia obchołodziliśmy bawiąc się swoimi misiami, uczestnicząc w zabawach ruchowo-muzycznych i śpiewając piosenki o misiach oraz  wykonując prace plastyczną pt Mój miś. Na koniec każdy otrzymał  dyplom .

Jesienne zajęcia w grupie Biedronki

W październiku i listopadzie przedszkolaki w grupie Biedronki realizowały tematykę: jesień w ogrodzie i sadzie, bezpieczni na drodze, deszczowa pogoda,  mała i duża ojczyzna, w świecie  wyobraźnii.

Zapraszamy do Albumu Fotograficznego.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W czwartek 10 listopada w naszym przedszkolu upamiętnialiśmy odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli - Święto Niepodległości Polski. W związku z tym wszystkie przedszkolaki w galowych strojach zgromadziły się na sali gimnastycznej, aby uroczyście odśpiewać nasz hymn narodowy.

strona: